طرز تهیه دسر هندوانه – دسر با هندوانه – دسر شیک و مجلسی

طرز تهیه دسر هندوانه – بدن شما با مصرف هر ۱۰۰ گرم هندوانه میتونه ۳۰ کالری بدست بیاره ویتامین ث  هندوانه میتونه ۱۰ درصد مقدار ویتامین ث مورد نیاز روزانه شما رو تامین کنه.
بیشتر بخوانید
طرز تهیه پودینگ سیب با سس پرتقال – دسر شیک و مجلسی

طرز تهیه پودینگ سیب با سس پرتقال – پودینگ یکی از انواع دسرها است. پودینگ‌هایی که در قدیم تهیه می‌شد، خوراکی بود که از انواع مواد جامد تشکیل شده بود و یک ماده غذایی این مواد را به هم اتصال می‌داد.
بیشتر بخوانید
طرز تهیه دسر پاناکوتا انار – دسر شیک و مجلسی

طرز تهیه دسر پاناکوتا انار – پاناکوتا یک نوع دسر ایتالیایی است که با خامه و ژلاتین در داخل قالب تهیه می شود. این دسر با رام (نوشیدنی)، قهوه، وانیل و دیگر انواع افزودنی ها طعم داده می شود. 
بیشتر بخوانید
طرز تهیه دسر وافل – دسر شیک و مجلسی

طرز تهیه دسر وافل – وافل نام نانی ترد و شیرین است که به بیسکوئیت بی‌شباهت نیست و از ترکیب آرد و شکر و روغن و تخم مرغ و گاهی اوقات ماست به دو صورت سنتی و صنعتی تولید می‌شود
بیشتر بخوانید
طرز تهیه دسر لبو گل – دسر شیک و مجلسی

طرز تهیه دسر لبو گل – لبو همان چغندر پخته‌ است. در زبان آشور و بابل چغندر را لپتو می‌خوانده‌اند و در آرامی لپتا و لیپتا می‌نامیده‌اند و بعید نیست که اصل لبوی فارسی همین باشد.
بیشتر بخوانید
دسر لذیذ موز با روکش شکلاتی – دسر مورد علاقه بچه ها

دسر لذیذ موز با روکش شکلاتی – موز خام حاوی ۷۵٪ آب، ۲۳٪ کربوهیدرات، ۱٪ پروتئین و مقداری ناچیزی چربی است. ۱۰۰ گرم، موز ۸۹ کالری را تأمین می‌کند و منبع غنی ویتامین ب۶ است که شامل ۳۱ درصد از ارزش روزانه توصیه شده ایالات متحده می‌شود و مقادیر متوسطی ویتامین C، منگنز و فیبر ...
بیشتر بخوانید
ایران پرج