طرز تهیه کلوچه شکلاتی خانگی – شیرینی خانگی – شیرینی ساده و سریع

طرز تهیه کلوچه شکلاتی خانگی – توی پخت این شیرینی کاکائو استفاده میشه اگه از اون دسته از افرادی هستید که طرفدار کاکائو هستید میتونید خوردن این کلوچه رو امتحان کنید.
بیشتر بخوانید
طرز تهیه کیک پرتقال با سس پرتقالی – کیک مجلسی خانگی

طرز تهیه کیک پرتقال با سس پرتقالی – کیک نوعی شیرینی با منشأ اروپایی است که در تهیهٔ آن معمولاً چهار مادهٔ اصلی آرد، شکر، تخم مرغ و کره بهم زده شده و پس از درآمدن به حالت اسفنجی، پخته می‌شوند.
بیشتر بخوانید
طرز تهیه مرنگ فندقی – شیرینی مجلسی

طرز تهیه مرنگ فندقی – مرنگ (به انگلیسی: Meringue)، محصولی است که از به‌هم زدن سفیدهٔ تخم مرغ و شکر حاصل شده و برای تهیهٔ شیرینی و کیک، یا تزئین آنها به کار برده می‌شود.
بیشتر بخوانید
طرز تهیه کیک انجیر سرشار از آهن – کیک مجلسی خانگی

طرز تهیه کیک انجیر سرشار از آهن – میوه انجیر برای نرم کردن سینه و روده و دارای خاصیت ویژه‌ای می‌باشد. انجیر تازه منبع غنی بتاکاروتن و ویتامین ث است که در جلوگیری از ابتلا به سرطان کاربرد دارند.
بیشتر بخوانید
طرز تهیه مینی کیک های شیر عسلی – شیرینی مجلسی

طرز تهیه مینی کیک های شیر عسلی – شیرعسلی یا شیر تلغیظ شده (انگلیسی: condensed milk) همان شیر گاو است که مقداری از آب آن برچیده شده و به آن شکر افزوده شده‌است. محصول به‌دست آمده بسیار شیرین و غلیظ است و نوع کنسرو شدهٔ آن می‌تواند برای سال‌ها (در صورت بسته بودن درب آن) ...
بیشتر بخوانید
طرز تهیه کیک میوه با شکلات تلخ – کیک میوه ای

طرز تهیه کیک میوه با شکلات تلخ – امروز قرار است میوه های خشک تان را یک جا جمع کنید و به همراه شکلات تلخ، یک کیک خوشمزه درست کنید. پس با ما همراه باشید تا طریقه پخت آن را به شما آموزش دهیم.
بیشتر بخوانید
طرز تهیه کیک کاراملی با روکش شکلاتی – مخصوص آخر هفته

طرز تهیه کیک کاراملی با روکش شکلاتی – امروز تصمیم داریم شما را با روش تهیه‌ی یک کیک خوشمزه آشنا کنیم. از این کیک پس از پخت و برش دادن، می‌توان به عنوان یک عصرانه‌ی لذیذ و یا برای پذیرایی از مهمان‌ها استفاده کرد. برای آشنایی با روش پخت و مواد اولیه، با ما همراه ...
بیشتر بخوانید
طرز تهیه مافین هویج – بوی و عطر پاییز در آشپزخانه

طرز تهیه مافین هویج – مافین انگلیسی نوعی نان کم شیرین است که در آن خمیر مایه بکار رفته و در اندازه‌های کوچک تهیه می‌شود. نوعی از مافین که در آن از بیکینگ پودر استفاده می‌شود، بنام مافین آمریکایی شناخته می‌شود.
بیشتر بخوانید
طرز تهیه شیرینی کشمشی – به یاد دوران بچگی

طرز تهیه شیرینی کشمشی – شیرینی کشمشی یکی از انواع شیرینی‌های سنتی ایرانی است. در این نوع شیرینی آرد، روغن، شکر، کشمش قرمز ریز و تخم مرغ بکار می‌رود.
بیشتر بخوانید
طرز تهیه بیسکوئیت حلقه‌ای لیمو و پسته – شیرینی خشک

طرز تهیه بیسکوئیت حلقه‌ای لیمو و پسته -ریشهٔ واژهٔ بیسکوئیت از دو کلمهٔ لاتینِ bis به معنای دو بار و coquere به معنای پخته‌شده گرفته‌شده و روی هم معنای دوبارپخته‌شده را می‌رساند.
بیشتر بخوانید
طرز تهیه کیک یزدی – یک چاشت مناسب برای مدرسه

طرز تهیه کیک یزدی – کیک یزدی نوعی شیرینی بومی یزد در مرکز ایران است و بیشتر در خود استان یزد برای پذیرایی در مراسم مذهبی از آن استفاده می‌کنند.
بیشتر بخوانید
طرز تهیه کیک خرما – کیکی لذیذ و پر خاصیت

طرز تهیه کیک خرما – خُرما یا رطب گیاهی تک‌لپه‌ای و گرمسیری جزو تیره نخل‌ها است که میوه‌اش خوراکی و دارای هسته‌ای سخت و پوست نازک و طعم شیرین که به شکل خوشه‌ای بزرگ از شاخه آویزان می‌گردد و برگ‌های آن بزرگ است. ارتفاع نخل به ۱۰ تا ۲۰ متر یا بیشتر می‌رسد.
بیشتر بخوانید
طرز تهیه بیسکویت مربایی – شیرینی باب ذائقه همه

طرز تهیه بیسکویت مربایی – شیرینی به ماده غذایی اطلاق می‌گردد که ماده اصلی آن شکر یا پودر قند یا قندهای مصنوعی باشد و در تعریف آن‌قدر گسترده است که شکلات‌ها را هم در بر می‌گیرد. در اغلب شیرینی‌ها، آرد و تخم‌مرغ ماده اصلی دیگری علاوه بر مادهٔ شیرین‌کننده به‌شمار می‌آیند. 
بیشتر بخوانید
طرز تهیه کیک بستنی – شیرینی که بعد از شام امشب می چسبد

طرز تهیه کیک بستنی – بستنی نوعی دسر منجمد و مزه‌دار است که باید شامل حداقل ۱۰٪ چربی شیر باشد. مقدار این چربی می‌تواند از ۱۰ تا ۱۶ درصد تغییر یابد که معمولاً بستنی‌ها حاوی ۱۴٪ چربی شیر هستند،
بیشتر بخوانید
بیسکویت بستنی توت فرنگی – از تابستان لذت ببرید

بیسکویت بستنی توت فرنگی – بستنی نوعی دسر منجمد و مزه‌دار است که باید شامل حداقل ۱۰٪ چربی شیر باشد. مقدار این چربی می‌تواند از ۱۰ تا ۱۶ درصد تغییر یابد که معمولاً بستنی‌ها حاوی ۱۴٪ چربی شیر هستند،
بیشتر بخوانید
طرز تهیه رزت های پنیرخامه ای – بدون فر هنرنمایی کنید

طرز تهیه رزت های پنیرخامه ای – شیرینی به ماده غذایی اطلاق می‌گردد که ماده اصلی آن شکر یا پودر قند یا قندهای مصنوعی باشد و در تعریف آن‌قدر گسترده است که شکلات‌ها را هم در بر می‌گیرد. در اغلب شیرینی‌ها، آرد و تخم‌مرغ ماده اصلی دیگری علاوه بر مادهٔ شیرین‌کننده به‌شمار می‌آیند. 
بیشتر بخوانید
ایران پرج